Hatay Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bacak kemiğinden çene yapıldı kansere veda etti

İKİ AY ÖNCE, KANSERLİ TÜMÖRÜN AĞIZ İÇİNİ KAPLAMASI NEDENİYLE ÇENE KEMİĞİ ÇIKARILAN 45 YAŞINDAKİ AYTAÇ AKGÜNER, BACAĞINDAN ALINAN KEMİKLE YENİ ÇENEYE KAVUŞTU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bacak kemiğinden çene yapıldı kansere veda etti
100 views
10 Mart 2021 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hatay’da iki ay o¨nce, kanserli tu¨mo¨ru¨n agˆız ic¸ini kaplaması nedeniyle c¸ene kemigˆi c¸ıkarılan 45 yas¸ındaki Aytac¸ Akgu¨ner, bacagˆından alınan kemikle yeni c¸eneye kavus¸tu.

C¸ene kemigˆinde gelis¸en tu¨mo¨ru¨n, agˆız ic¸ini kaplaması ve yemek yemesini engellemesi nedeniyle birc¸ok merkeze bas¸vuran Aytac¸ Akgu¨ner, I·skenderun Gelis¸im Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstru¨ktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Murat Uc¸ak ve ekibi tarafından gerc¸ekles¸tirilen 11 saatlik operasyonun ardından, hem yeni c¸eneye kavus¸tu, hem de kanserden kurtuldu.

“Hastamız kanserden tamamen kurtuldu”

Nadir go¨ru¨len kanser tiplerinden olan c¸ene kanseri operasyonu hakkında bilgiler veren Op. Dr. Murat Uc¸ak, “Hastamız, birc¸ok merkezden sonra, bize bas¸vurdu. Kendisi bu su¨rec¸te hastalıgˆını ihmal ettigˆinden, c¸ene kemigˆindeki tu¨mo¨r daha da yayılarak, s¸ah damarına kadar ilerlemis¸ti. Hastamızın hayati tehlikesi oldugˆundan, acilen ameliyat edilmesi gerekiyordu. Ekibimizle, ameliyatı planladık ve c¸ene kemigˆindeki tu¨mo¨ru¨ tamamen temizledik ve bacagˆından aldıgˆımız kemikle, hastamızın c¸enesini onardık. I·ki aylık zorlu bir su¨rec¸ sonunda hastamız iyiles¸ti ve tu¨mo¨rden tamamen kurtuldu. Aytac¸ Bey, artık rahatlıkla yemegˆini yiyebiliyor. Bu su¨rec¸te emegˆi gec¸en tu¨m sagˆlık c¸alıs¸anlarımıza tes¸ekku¨r ediyorum” ac¸ıklamasında bulundu.

“Ameliyattan sonra c¸ifte mutluluk yas¸adık”

Baba Kasım Akgu¨ner ise evladının sagˆlıgˆına kavus¸masını sagˆlayan Op. Dr. Murat Uc¸ak’a tes¸ekku¨r ederek, “Ogˆlum, is¸sizlikten bunalıma girdi, rahatsızlandı. I·s¸ bulamadıgˆından sıkıntılı bir su¨rec¸ yas¸adık. C¸ene bo¨lgesinde rahatsızlıgˆı bas¸ladı ve muayene sonrasında biyopsi yapıldı. Biyopsi sonucunda kanser oldugˆunu o¨gˆrendigˆimizde, memur olarak atandıgˆını da o¨gˆrendik. Bir taraftan sevinc¸, digˆer taraftan u¨zu¨ntu¨ yas¸adık. Ogˆlum 11 saatlik ameliyata alındı ve bir su¨re sonra eski sagˆlıgˆına kavus¸tu. Ameliyat su¨recinden bu gu¨ne kadar destegˆi ve ilgisi u¨zerimizde olan Op. Dr. Murat Uc¸ak ve sagˆlık ekibine c¸ok tes¸ekku¨r ediyorum. Ogˆlum; hem memur oldu, hem sagˆlıgˆına kavus¸tu” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.