Hatay Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Notu mahkeme kararıyla yükseltildi, üniversite yönetimi kararı uygulamayınca sınıfı geçemedi

AHMET NURİ KARADEMİR, MAHKEME KARARININ UYGULANMASI İÇİN ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNE ÇAĞRIDA BULUNARAK, “2 YILDIR AYNI SINIFA DEVAM EDİYORUM. BİR ÜST SINIFA GEÇEMİYORUM. MAĞDURİYETİMİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUM” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Notu mahkeme kararıyla yükseltildi, üniversite yönetimi kararı uygulamayınca sınıfı geçemedi
216 views
14 Kasım 2020 - 14:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencisi Ahmet Nuri Karademir, proje notunu mahkeme kararıyla yükseltmesine rağmen sınıfını geçemedi. Karademir, mahkeme kararının uygulanması için üniversite yönetimine çağrıda bulunarak, “2 yıldır aynı sınıfa devam ediyorum. Bir üst sınıfa geçemiyorum. Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum” dedi.

4 arkadaş aynı ödevi yaptı tek kalan kendisi oldu

İddiaya göre, Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Ahmet Nuri Karademir, 22 Mayıs 2019 tarihindeki final sınavı için verilen maket çalışma uygulamasına 4 arkadaşıyla katıldı. Karademir ile arkadaşlarının yaptığı proje, 16 proje içerisinde üçüncülük ödülü aldı. Projeden 4 arkadaşı geçerken Karademir, kendisine 50 puan verildiği için sınıfta kaldı. Karademir, konuyu avukatları Ayşe Elvin Küçük ve Muhammet Emin Sarı aracılığıyla yargıya taşıdı. Hatay 1. İdare Mahkemesindeki yargılama sonucunda Ahmet Nuri Karademir’e verilen puan, bilirkişi raporuyla 70’e çıkarıldı.

“Projeden mahkeme kararı ile geçmiş bulunmaktayım”

Hukuk mücadelesini kazandığını belirten Ahmet Nuri Karademir, okulun mahkeme kararını hiçe saydığını iddia etti. 2 yıldır aynı sınıfı okumak zorunda kaldığını belirten Karademir, “Okulda proje yürütücümüz ve hocamız tarafından verilen projeye 5 kişilik grup halinde girdik. Projeden 4 kişi geçti ben kaldım. Bende mağduriyetimi avukatlarım aracılığıyla gidermek için dava açtım. Okulun vermiş olduğu 50 puan mahkeme ve bilirkişilerin görüşleri doğrultusunda 70 puan aldım ve projeden mahkeme kararı ile geçmiş bulunmaktayım. Fakat okul benim bu mağduriyetimi gidermedi ve ben hala ders alamıyorum ve 2 yıldır aynı sınıfta devam ediyorum. Bir üst sınıfa geçemiyorum. Bu mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. Mağduriyetimin konusunda bana göre bir ders programı uygulanmasını istiyorum” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.