Hatay Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Toroslar EDAŞ, Hatay’da muhtar dernek başkanlarını ağırladı

HATAY’DAKİ 15 İLÇENİN MUHTAR DERNEK BAŞKANLARIYLA BİR ARAYA GELEN TOROSLAR EDAŞ YETKİLİLERİ, ÖZELLEŞTİRME SONRASI 2014-2020 YILLARI ARASINDA YAPILAN YATIRIM, BAKIM VE MUHTAR İLETİŞİM ÇALIŞMALARI İLE 2021-2025 DÖNEMİ İÇİN PLANLANAN YENİ PROJELERİ PAYLAŞTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Toroslar EDAŞ, Hatay’da muhtar dernek başkanlarını ağırladı
94 views
11 Mayıs 2021 - 16:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hatay’daki 15 ilçenin muhtar dernek başkanlarıyla bir araya gelen Toroslar EDAŞ yetkilileri, özelleştirme sonrası 2014-2020 yılları arasında yapılan yatırım, bakım ve muhtar iletişim çalışmaları ile 2021-2025 dönemi için planlanan yeni projeleri paylaştı.

Yetkililer, muhtarlara son 7 yılda yaklaşık 1,3 milyar TL yatırım ve bakım harcaması gerçekleştirildiğini, bunlar haricinde de işletme kanalıyla 1200 adet trafonun yenilendiğini ifade etti.

SCADA sistemindeki geliştirmelerle, şebekenin uzaktan izlenebilme ve müdahale edilebilme yeteneğinin bu dönemde yüzde 50’ye kadar yükseltildiğini anlatan yetkililer, aydınlatma sistemlerinin uzaktan izlenebilme oranının ise yüzde 70’e çıkarıldığını belirtti.

Kesinti süresinde yüzde 70 iyileşme sağlandı

Yetkililer, bu dönemde yapılan yatırım ve bakımlar ile müşteri başına düşen kesinti sayı ve süresinde yüzde 70 oranında azalma yaşandığını, çağrı merkezi hizmetindeki iyileştirmeler sonucunda müşteri taleplerinin mevzuattaki sürelerde cevaplandırılma oranının ise yüzde 100’e yaklaştığını kaydetti.

Gelecek her yılda çeyrek milyar lira yatırım

2021-2025 döneminde yıllık 250 milyon lira yatırım ve bakım harcaması yapılmasını hedeflediklerini belirten Toroslar EDAŞ yetkilileri, elektriğin arzında en iyi hizmetin verilebilmesi amacıyla bakım, onarım ve yatırım faaliyetlerine hız kesmeden devam edileceğini vurguladı.

Muhtarlara arıza ihbarlarını hızlıca iletebilmesi için tanımlanan özel çağrı merkezi ihbar hattı ve muhtar whatsapp hattı iletişim kanallarının sürekli açık olduğu hatırlatıldı. 2021 yılında da bölgedeki tüm muhtarlar ile küçük gruplar halinde odak görüşmeler yapılarak, taleplerine daha etkin çözüm oluşturulacağı bilgisi verildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.