Hatay Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Şampiyon Filtre’ye kayyum atandı

HATAY’IN İSKENDERUN İLÇESİNDE FAALİYET GÖSTEREN ŞAMPİYON FİLTRE’YE, AİLE İÇİNDE YAŞANAN SORUNLAR NEDENİYLE, ŞİRKETİN HİSSEDARI SELAHATTİN YILMAZ’DAN TALEBİYLE KAYYUM ATANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Şampiyon Filtre’ye kayyum atandı
238 views
16 Kasım 2020 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde faaliyet gösteren Şampiyon Filtre’ye, aile içinde yaşanan sorunlar nedeniyle, şirketin hissedarı Selahattin Yılmaz’ın talebiyle kayyum atandı.

İskenderun bölgesinin önemli ihracatçı şirketlerinden Şampiyon Filtre’ye, şirketin hissedarı ve Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Yılmaz’ın isteği üzerine kayyum talebi mahkeme kararıyla gerçekleşti. Şampiyon Filtre’ye, aile içinde yaşanan sorunlar nedeniyle, şirketin hissedarı Selahattin Yılmaz’ın kayyum talebiyle ilgili hukuki süreç sonuçlandı.

Mahkeme kararına göre ‘Şampiyon Filtre’ye kayyum atandı. Hissedarı olduğu şirkete kayyum atanması için mahkeme sürecini başlatan ve konuyla ilgili süreci değerlendiren Selahattin Yılmaz, “Şampiyon Filtre ailesinin kurucusu sevgili babamın manevi mirası süregelen usulsüzlükler, şahsına ait tüm maddi haklarının koruma altına alınması için başlattığım hukuki süreçte, kayyum ataması yönündeki girişim ve talebimi kamuoyuna medya ile paylaşmıştım. Bu süreç içerisinde geçmiş dönemde ihtilaf içerisinde bulunduğum öz kardeşlerim, ortaklarım Selma Yılmaz, Nurettin Yılmaz, Feride Özdemir, Şenay Karaçaylı ve Meryem Yılmaz basına verdikleri demeçte kayyum talebime karşılık süreci tekzip ve yalanlamışlardı. 10 Kasım 2020 tarihi itibariyle talebimizi uygun gören mahkeme Şampiyon Filtre A.Ş.’nin yüzde 78’lik en büyük hakim sahibi, kurucusu ve yönetim kurulu başkanı yerine kayyum atanmıştır. Hukuki adalet yerini buldu. Şirketin bundan sonraki yönetim ve karar alma süreci kayyumun katılım ve onayı ile yürütülecektir. İskenderun’da fiilen yaşamadığım ve şirketimden uzak olduğum için gerek sosyal gerekse ticari spekülasyonlara karşı verdiğim mücadelenin sonuçlanmasından mutluyum” diye konuştu.

Selahattin Yılmaz, şirkete, İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım’ın kayyum olarak atandığını kaydetti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.