Hatay Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yazarak çizerek çocukların hayal dünyalarını geliştiriyor

SOSYAL MEDYA HESAPLARI ÜZERİNDEN SORUMLULUK PROJELERİ ÜRETİP ANNELERE VE ÇOCUK GELİŞİMİ ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM VEREN ÇOCUK RESİMLERİ ANALİZİ EĞİTMENİ VE YAZAR DİLEK TURAN ERYETLİ, ÇOCUK KİTAPLARI YAZIP, ÇİZİM YAPIYOR. ERYETLİ, YAZARLIK SERÜVENİNİN NASIL BAŞLADIĞINI ANLATTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yazarak çizerek çocukların hayal dünyalarını geliştiriyor
62 views
19 Aralık 2021 - 13:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hatay’ın Antakya ilçesinde 3 çocuk annesi Dilek Turan Eryetli, çocuk kitapları yazarak ve çizerek çocukların hayal dünyalarının gelişmesini sağlıyor.

Sosyal medya hesapları üzerinden sorumluluk projeleri üretip annelere ve çocuk gelişimi öğrencilerine eğitim veren Çocuk Resimleri Analizi Eğitmeni ve Yazar Dilek Turan Eryetli, çocuk kitapları yazıp, çizim yapıyor. Eryetli, yazarlık serüveninin nasıl başladığını anlattı. Çocuk kitaplarının hayatında önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Eryetli, “Çünkü çocukların hayatında çok spesifik konulara değinen ve çocukların bilinçaltlarına çok güzel aktarımlar yapan bir

araç olarak görüyorum çocuk kitaplarını. Bunun için de hikayelerin çizimlerle bütünleşmesi gerektiğini düşünerek çizimlerini de ben yapmaya başladım kitapların. Yaptığım şeyin manevi boyutu o kadar büyük ki hem kendi

çocuklarıma hem diğer çocuklara bırakacağım birçok eser olacak. Hem de aile ekonomisine büyük bir katkım olacağı

için de ayriyeten mutluluk duyuyorum. Nasıl iktisattan çocuk gelişimine geçtim ve nasıl çocuk kitaplarına geçtim

süreci aslında benim için çok kıymetli ve çok değerli. Bunu çok güzel değerlendirdiğimi düşünüyorum. Bence her kadının muhakkak ki bir hedefi vardır ve her kız çocuğu muhakkak ki bir altın bileziği eline almalı ve muhakkak ki okumalı, kendi ayakları üzerinde durmalı diye düşünmekteyim. Ben de bunu kendim yapmakta, çocuklarıma aynı zamanda aşılamaktayım” dedi.

Kitaplarında “Zozi” isminde bir ayı karakteri olduğunu söyleyen Eryetli, “Hem çocuklarımızı güldürecek hem çocukların temizlik, hijyen, hoşgörü gibi değerleri kazanmasına katkı sağlayacak. 0-6 yaş aralığı karakter gelişiminde o kadar önemli bir süreç ki, aileler çocuklarına kişilik gelişimleri açısından birçok özelliği kazandırmak isterken bazen çaresiz durumlara düşebiliyorlar. Bu durumda çocuk kitapları çok büyük bir araç olarak kullanılabilir. Yine dediğim gibi temizlik, hijyen, tuvalet alışkanlığı, ahlaki değerler gibi kavramları çocuklara aktarmak için çocuk kitaplarından faydalanabilirler. Kendime ait çıkacak olan 3, 4 ve 5’inci kitaplarımın çizimlerini de kendim yapmaktayım” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.